Gospodarstwo Rolne Koni Wierzchowych "PANDEROZA" znajduje się w miejscowości Pęchcin - 1 km od Ciechanowa, jadąc w kierunku Płocka (ok. 100 km na północ od Warszawy). Gospodarstwo położone jest w pobliżu obszarów leśnych. Są tu doskonałe tereny do uprawiania wypoczynku aktywnego, co czyni to miejsce idealną bazą weekendowych wypadów. Okolice Ciechanowa zostały uznane za zielone płuca Polski.

    Historia Gospodarstwa Rolnego Koni Wierzchowych "PANDEROZA" w Pęchcinie rozpoczęła się wiosną w 1994 roku. Od 1995 roku PANDEROZA prowadzi działalność
rekreacyjno-wypoczynkową, a od roku 1999 funkcjonuje również jako gospodarstwo agroturystyczne – powszechnie znane pod nazwą "Zajazd PANDEROZA". W 2003 roku właściciele gospodarstwa zdobyli tytuł "MISTRZA w Kategorii ROLNICY w Rejonowym Konkursie AGROLIGA '2003".

    W 2001 roku na terenie PANDEROZY powstało i ma siedzibę Stowarzyszenie Dawnej Broni i Barwy – Pułk Lekkokonny Polski Gwardii Cesarza Napoleona I - Pierwszy Szwadron Szwoleżerów. Oddział Szwoleżerów uczestniczy regularnie w wielu imprezach historycznych w kraju i za granicą.